Rowy

Rowy

Rowy (kaszb. Rowë, niem. Rowe) – nadmorska wieś letniskowa w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Ustka na zachód od jeziora Gardno. W miejscowości znajduje się mały port rybacki.

W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie słupskim.

Miejscowość turystyczna (dawniej osada rybacka) położona między Łebą a Ustką. Pierwsze wzmianki o Rowach pochodzą z 1282 roku, a znaleziska archeologiczne dowodzą, że wieś była zamieszkana już w okresie prehistorycznym. Obecnie jest to miejscowość letniskowa położona wśród lasów sosnowych. W okolicy występują wybrzeża klifowe (na zachód od Rowów) i ruchome wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, rozciągającego się na wschód od miejscowości. W Rowach znajduje się jedna z najpopularniejszych nad polskim wybrzeżem plaża naturystyczna.

Jedynym zabytkiem jest neoromański kościół z XIX wieku. Z Rowów pochodzi rodzina niemieckich hrabiów Yorck von Wartenburg.

 

© Źródło: [http://pl.wikipedia.org/wiki/Rowy_%28wojew%C3%B3dztwo_pomorskie%29], [autorzy] (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Rowy_(wojew%C3%B3dztwo_pomorskie)&action=history), licencja: [CC-BY-SA 3.0 Deed] (link do: http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)

Znajdź nocleg

Cena:

Okazje noclegowe więcej okazji

Oferty specjalne

Nad morzem W górach Nad jeziorem W mieście Majówka Dla aktywnych We dwoje Dla rodziny Wyjazdy integracyjne Zagranica
Copyright © 2017 www.topnocleg.com
support: absoluteit.pl
DO GÓRY skocz do góry